Доповнення до інженерного розрахунку та фізичне моделювання роботи згинаних сталебетонних балок з жорсткими торцевими упорами в зоні дії поперечних сил

Опубліковано:
Номер: Випуск 11(2009)
Розділ: Без розділу
DOI:
Cторінковий інтервал статті: 354-359
Ключові слова: сталебетон, стрічкова арматура, жорсткий торцевий упор, деформативність, прогини, фізична модель.
Як цитувати статтю: Фамуляк Ю.Є. Доповнення до інженерного розрахунку та фізичне моделювання роботи згинаних сталебетонних балок з жорсткими торцевими упорами в зоні дії поперечних сил. Дороги і мости. Київ, 2009. Вип. 11. С. 354-359.
Як цитувати статтю (references): Yu. Famulyak Supplementary to calculate and physical model working crooks steel and concrete beams with butt-end stops in zone action cross powers. Dorogi і mosti [Roads and bridges]. Kyiv, 2009. 11. P. 354-359 [in Ukrainian]

Автори

Львівський національний аграрний університет, м. Львів, Україна

Анотація

Стаття присвячена вивченню впливу жорстких торцевих упорів на міцність та деформативність поперечних перерізів сталебетонних балок. Було виявлено, що наявність жорстких торцевих упорів в сталебетонних елементах, при їх завантаженні, найбільше проявляється при плечах зрізу c ≤ 2,4h0 та за умови l/h < 10. Запропоновано доповнення до інженерного розрахунку міцності похилих перерізів та прогинів сталебетонних балок з торцевими упорами та фізичну модель роботи таких елементів.

Посилання

1. Клименко Ф.Е. Сталебетонные конструкции с внешним полосовым армированием. – Киев: Будівельник, 1984. – 88 с.
2. Клименко Ф.Є., Барабаш В.М., Фамуляк Ю.Є. Міцність сталебетонних балок без торцевих упорів та
з упорами різної потужності // Вісник ЛДАУ “Архітектура і сільськогосподарське будівництво”. – Львів, 2000. – С. 132-136.
3. Клименко Ф.Є., Барабаш В.М., Фамуляк Ю.Є. Сталебетонні конструкції з жорсткими торцевими анкерами // Будівництво України. – 2003. – № 5. – С. 23-28.
4. Фамуляк Ю.Є. Розвиток зсувів між стрічковою арматурою і бетоном в сталебетонних балках з торцевими упорами // Вісник ЛДАУ “Архітектура і сільськогосподарське будівництво”. – Львів, 2002. – С. 75-79.
5. Залесов А.С., Климов Ю.А. Прочность железобетонных конструкций при действии поперечных сил.. – Киев: Будівельник, 1989. – 105 с.