Вступ. Сучасний стан і розвиток дорожнього будівництва та інфраструктури є причиною збільшення забруднення навколишнього середовища, особливо в безпосередній близькості від автомобільних доріг.
Проблематика. Поверхневий стік з автомобільних доріг уявляє собою значні об’єми забруднених вод, які частіше за все без очищення, потрапляють до водних об’єктів та на прилеглу територію, що суперечить природоохоронним вимогам. Не тільки аварійні витоки нафтопродуктів і залишки хлоридів присутні в стічних водах, але і досить значна кількість завислих речовин, що частіше всього має властивість осідати і накопичуватись та несе не будь-яку небезпеку для довкілля та здоров’я населення. Для того, щоб передбачити заходи або запобігти такому забрудненню та накопиченню необхідно визначити джерела утворення завислих речовин, якісні характеристики, фізичні та хімічні властивості забруднюючих речовин.
Мета. Метою роботи є визначення забруднювачів завислих речовин (мікрозабруднювачів), їх складових, розробити класифікацію джерел та їх утворення.
Матеріали та методи. Для написання статті використовувались аналітичні, інформаційно-пошукові методи.
Результати. В результаті роботи була розроблена класифікація, в якій представлені потенційно можливі види мікрозабруднювачів, що є складовими завислих речовин, виявлених в січних поверхневих водах від автомобільних доріг.
Висновки. Розроблена класифікація джерел утворення мікрозабруднюваічв є початковим етапом для дослідження такого забруднення, для вивчення міграції в довкіллі, наслідків накопичення та продуктів розкладу, а також для розробки заходів щодо зменшення утворення і розповсюдження мікрозабруднювачів в довкіллі.