Вступ. Постійне зростання автомобілізації населення та недофінансування поточних середніх та капітальних ремонтів автомобільних доріг, призвело до руйнування більшості автомобільних доріг, збільшення кількості ДТП, зниження ефективності перевезення вантажів та пасажирів, збільшення викидів в атмосферу та збільшення соціальної напруги. Для подолання цих наслідків, на усіх рівнях державної та місцевої влади, запроваджено програми розвитку автомобільних доріг загального користування, реалізацію яких забезпечує підприємництво в дорожній галузі.
Проблематика. Постійний тиск умов договорів і контрактів, забезпечення виконання їхніх економічних показників, дотримання екологічних норм і нормативів, забезпечення постійного збільшення соціального капіталу це основні проблеми, що постійно виникають у процесі функціонування підприємництва в дорожній галузі. Їхнім розв’язком може бути лише рух підприємництва шляхом сталого розвитку.
Мета й завдання роботи. Метою статті є характеристика організаційно-економічних аспектів забезпечення сталого розвитку підприємництва через діяльність господарюючих суб’єктів у дорожній галузі України, а завданням є розкриття та характеристика основних організаційних та економічних аспектів, які є ключовими для сталого розвитку підприємництва.
Матеріали й методи. Під час написання статті було використано діалектичні методи пізнання, як аналіз і синтез у частині характеристик діяльності підприємництва та виконання основних завдань програм розвитку доріг, а також індукція, для розкриття організаційно-економічних аспектів забезпечення сталого розвитку підприємництва.
Результати. У роботі розкрито показники фінансування підприємництва в дорожній галузі та охарактеризовано основні організаційно-економічні аспекти забезпечення їх сталого розвитку для подальшого покращення її економічного, соціального та екологічного стану.
Висновки. Функціонування підприємництва в дорожній галузі надає можливість забезпечити виконання програм розвитку автомобільних доріг загального користування. Таке підприємництво не має можливості повністю реалізувати усі принципи підприємництва та постійно працює за умовами, які прописані контрактами на будівництво, реконструкцію та ремонти автомобільних доріг загального користування. Вдале та ефективне функціонування підприємництва можливе при збільшенні його кількості на ринку послуг для створення конкуренції, що підвищить якість надання цих послуг, постійному нарощенні виробничого потенціалу та запровадження нових технологій, дотримання та підвищення екологічних норм і нормативів при виконанні робіт. Все це забезпечить сталий розвиток підприємництва в дорожній галузі, забезпечить економічне зростання, зменшення соціального невдоволення та забезпечення створення нових робочих місць і зменшить екологічне навантаження на навколишнє середовище.