Вступ. Ця стаття досліджує використання штучного інтелекту для моніторингу технічного стану мостів та прогнозування строку служби споруд. Вона окреслює актуальність цієї проблеми, проводить аналіз останніх досліджень і публікацій, визначає мету та завдання дослідження, а також описує основний матеріал, отримані результати, висновки та перспективи подальших досліджень.
Проблематика. Моніторинг технічного стану мостів та прогнозування їх строку служби вимагає досить багато часу для обробки отриманих результатів обстеження і визначення реального технічного стану елементів мосту.
Мета. Проаналізувати можливість застосування штучного інтелекту для моніторингу технічного стану мостів та прогнозування строку їх служби. Встановити достовірність отриманих даних порівняно із традиційними методами оцінки технічного стану.
Матеріали та методи. Для проведення аналізу можливості використання штучного інтелекту для моніторингу технічного стану мостів використовуються доступні ресурси та бази даних в мережі Інтернет. У якості початкових даних для проведення оцінки використовуються діючі на території України державні стандарти та нормативні документи.
Результати. Проведено аналіз закордонних джерел щодо наявного програмного забезпечення для впровадження штучного інтелекту в систему моніторингу технічного стану споруд.
Висновки. Впровадження програмного забезпечення на основі штучного інтелекту для моніторингу технічного стану мостів значно покращить і прискорить процес аналізування, оцінювання, підготовки висновків і рекомендацій щодо подальшої експлуатації транспортних споруд.