Вступ. Цементобетон, як і більшість інших пористих матеріалів, без складностей пропускає і утримує в собі вологу. Волога може бути увібрана залізобетонним фундаментом у разі, якщо є огріхи в зовнішньому гідроізоляційному шарі, звідси розвиток грибка, цвілі, висолів, корозія арматури, руйнування оздоблювальних матеріалів підвального приміщення. Але найбільша небезпека в тому, що замерзла вода розширюється і своїм тиском руйнує конструкцію зсередини. Гідроізоляційні добавки в цементобетон застосовують для покращення міцності, корозійної стійкості, водонепроникності та морозостійкості бетону.
Проблематика. Забезпечення надійності дорожнього одягу в післявоєний час.
Мета. Дослідити доцільність застосування гідроізоляційної добавки в цементобетонній суміші на прикладі кольматувальної добавки Penetron Admix.
Результати. Проведено випробування та проаналізовано доцільність використання застосування гідроізоляційної добавки в цементобетонній суміші на прикладі кольматувальної добавки Penetron Admix.
Висновки. Було проведено дослідження переваг та недоліків застосування гідроізоляційної добавки в цементобетонній суміші на прикладі кольматувальної добавки Penetron Admix та проведено лабораторні випробування фізико-механічних показників цементобетону.