Основні принципи обстеження та призначення заходів з покращення безпеки дорожнього руху в місцях / на ділянках концентрації дорожньо-транспортних пригод на автомобільних дорогах

Опубліковано:
Номер: Випуск 30(2024)
Розділ: Транспортні технології
Cторінковий інтервал статті: 360-369
Ключові слова: аварійність, безпека дорожнього руху, ділянка концентрації ДТП, дорожньо-транспортна пригода, місце концентрації ДТП, уразливі учасники дорожнього руху.
Як цитувати статтю: Єфименко Р. В., Пина О. Г., Беленчук О. В. Основні принципи обстеження та призначення заходів з покращення безпеки дорожнього руху в місцях / на ділянках концентрації дорожньо-транспортних пригод на автомобільних дорогах. Дороги і мости. Київ, 2024. Вип. 30. С. 361–369.
Як цитувати статтю (references): Roman Yefymenko, Oleksandr Pyna, Оlga Belenchuk. Basic principles of investigation and appointment of measures to improve road safety in places / areas of concentration of traffic accidents on motor roads. Dorogi і mosti [Roads and bridges]. Kyiv, 2024. Issue 30. P. 361–369 [in Ukrainian].

Автори

Державне підприємство «Національний інститут розвитку інфраструктури» (ДП «НІРІ»), м. Київ, Україна
https://orcid.org/0000-0002-9414-611X
Державне підприємство «Національний інститут розвитку інфраструктури» (ДП «НІРІ»), м. Київ, Україна
https://orcid.org/0000-0003-0525-0546
Державне підприємство «Національний інститут розвитку інфраструктури» (ДП «НІРІ»), м. Київ, Україна
https://orcid.org/0000-0002-5808-4679

Анотація

Вступ. Зростання аварійності на автомобільних дорогах призводить до виникнення місць і ділянок концентрації дорожньо-транспортних пригод, які в свою чергу потребують детального обстеження для виявлення можливих причин виникнення аварійності, визначення шляхів для усунення проблематики та забезпечення безпеки всіх учасників дорожнього руху.

Проблематика. Дорожньо-транспортні пригоди у місцях / на ділянках їх концентрації характеризуються великою тяжкістю наслідків, особливо за участю уразливих учасників дорожнього руху, що потребує детального аналізування кожного такого місця / ділянки та впровадження заходів, які покращать безпеку дорожнього руху.

Мета. Забезпечення безпеки автомобільних доріг у місцях / на ділянках концентрації дорожньо-транспортних пригод, зменшення тяжкості наслідків і забезпечення комфортних умов для учасників дорожнього руху.

Матеріали та методи. Проаналізовано чинні нормативно-правові акти, будівельні норми та нормативні документи щодо технічних засобів організування дорожнього руху, практичний досвід, здобутий під час проведення позапланових перевірок безпеки автомобільних доріг у місцях / на ділянках концентрації дорожньо-транспортних пригод.

Результат. Встановлено, що проведення перевірки безпеки автомобільних доріг у місцях / на ділянках концентрації дорожньо-транспортних пригод з подальшим впровадженням рекомендованих  заходів впливає на зниження рівня аварійності, зокрема, зменшується кількість ДТП за участі уразливих учасників дорожнього руху.

Висновки. Місця та ділянки концентрації дорожньо-транспортних пригод характеризуються великою тяжкістю наслідків на невеликому проміжку автомобільної дороги. Для ефективного захисту учасників дорожнього руху та для зменшення імовірності виникнення  дорожньо-транспортних пригод, особливо з уразливими учасниками, потрібно виконувати перевірку безпеки автомобільних доріг, за результатами якої рекомендовано впроваджувати заходи з покращення безпеки дорожнього руху.

Посилання

  1. Про затвердження Порядку проведення перевірки безпеки автомобільних доріг: наказ Міністерства інфраструктури України від 18.05.2021 № 266 // База даних Законодавство України / Верховна рада України. URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0737-21#Text (дата звернення: 30.09.2024).
  2. Про затвердження Порядку виявлення аварійно-небезпечних ділянок та місць концентрації дорожньо-транспортних пригод: наказ Міністерства інфраструктури України
    від 12.08.2022 № 598 // База даних Законодавство України / Верховна рада України. URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1313-22#Text (дата звернення: 30.09.2024).
  3. ДБН В.2.3-4:2015 Автомобільні дороги. Частина I. Проектування. Частина II. Будівництво. Київ, 2015. 91 c. (Інформація та документація).