Вступ. Ключову роль в реалізації стратегії держави, щодо стимулювання економічного розвитку східних регіонів України, відіграє розвиток транспортної інфраструктури, найважливішою складовою якої є мережа автомобільних доріг державного значення. Частина доріг, що були пошкоджені внаслідок збройного конфлікту на сході України, залишаються в незадовільному стані.
Проблематика. Збройний конфлікт на сході України на території Донецької та Луганської областей призвів до пошкодження та руйнування дорожньої інфраструктури, що у свою чергу ускладнило та здорожчало автомобільні перевезення. У наслідок руху великогабаритної та важкої військової техніки, що найчастіше рухались колонами, на автомобільних дорогах державного та місцевого значення спостерігаються вибоїни, просідання, руйнування країв дорожнього одягу, колійність.
Для покращення ситуації та приведення експлуатаційних показників до відповідного нормативу, було запроваджено ряд Державних цільових програм та проєктів. Але частина доріг залишилася зруйнованими та потребують фінансування для проведення ремонтів та реконструкції.
Мета й завдання роботи. Метою статті є висвітлення стану та перспектив розвитку дорожньої інфраструктури в регіонах, які зазнали негативного впливу збройного конфлікту на сході України.
Матеріали та методи. Під час написання статті було використано діалектичні методи наукового пізнання для формування переліку автомобільних доріг державного значення в східних регіонах України, насамперед аналіз та синтез. Також застосовано емпіричні методи пізнання, такі як опис, вимірювання та порівняння.
Результати. У роботі висвітлено та охарактеризовано стан дорожньої інфраструктури в регіонах, які зазнали негативного впливу збройного конфлікту на сході України та розкрито перспективи її розвитку.
Висновки. Необхідність у фінансуванні ремонту та відновлення доріг, що не були внесені до переліку уже затверджених та профінансованих програм, та формуванні чітких стратегічних напрямів можуть бути передбачені Програмою заходів щодо відновлення і розвитку автомобільних доріг загального користування державного значення у Донецькій та Луганській областях, що зазнали негативного впливу збройного конфлікту з урахуванням пріоритетів відновлення та розбудови миру, реалізації промислового потенціалу східних регіонів України та принципів розвитку усієї мережі автомобільних доріг загального користування державного значення України. Критичним для реалізації цього плану є прийняття Урядом програми відновлення та розвитку автомобільних доріг загального користування державного значення в регіонах, які зазнали негативного впливу збройного конфлікту на сході України.