Вступ. Мінеральний порошок є важливою структурною складовою асфальтобетону. Під мінеральним порошком розуміють матеріал, який виходить після подрібнення гірських порід або порошкоподібних залишків промисловості. Його виготовляють способом помелу таких твердих порід: доломітизованих вапняків, доломіту, вапняків. В якості сировини також використовують не карбонатну сировину і відходи промисловості.
Проблематика. Дорожня галузь щорічно потребує великих обсягів асфальтобетонних сумішей для влаштування і ремонту покриття. У зв’язку з цим, зростає потреба в дефіцитних карбонатних мінеральних порошках. Тому доцільно розглянути дослідження, спрямовані на вивчення ряду побічних продуктів промисловості з метою використання їх в якості мінерального порошку асфальтобетонів.
Мета. Виконати аналіз існуючого досвіду використання відходів промисловості як мінеральний порошок у виробництві асфальтобетонної суміші для подальшого впровадження та підвищення екологічної безпеки, та експлуатаційних характеристик дорожніх одягів за рахунок нових дорожньо-будівельних матеріалів.
Матеріали і методи. Аналіз інформаційних джерел і досвіду щодо використання відходів промисловості як мінеральний порошок та дослідження вимог до матеріалів та їх складу.
Результати. Проведено аналітичний огляд досвіду використання відходів промисловості як мінеральний порошок. Вивчено та проаналізовано різні матеріали, встановлені вимоги до матеріалів, їх гранулометричного складу, вмісту в асфальтобетонній суміші.
Висновки. Аналіз світового досвіду щодо використання відходів промисловості як сировини для виготовлення мінерального порошку встановив, що у більшості країн світу їх використовують повністю і зокрема у дорожньому будівництві. Було встановлено, що використання різних відходів промисловості під час будівництва автомобільних доріг є життєздатним варіантом, який потребує подальшого вивчення.